ARA
Filitre
Kapat

Spor Salonu Ses Yalıtımı

31 Mayıs 2020 Pazar

SPOR SALONU SES YALITIMI

Özel işletmelere veya devlete ait tüm spor salonlarında ses yalıtımı ön plana çıkmaktadır. Sesin yankılanma süresi konuşmaların duyulmasını zorlaştırmaktadır.Dışardaki seslerin içeri,içerdeki seslerin dışarı çıkmaması gerekmektedir.

Spor salonlarına özel uygulamalar ile bu sorunların hepsinden kurtulmak mümkündür.Bu noktada;ses yutum katsayıları yüksek olan feltwall dekoratif keçe malzemeleri ile istenilen görselde akustik çözümler ile doğu yalıtım yapabiliriz.

Spor salonu ses yalıtım malzemeleri

Duvarlara uygulanabilecek akustik keçe çeşitleri ile  ortamdaki sesin insan sağlığını edici boyutlara ulaşmasını engellersiniz.Spor salonu  içerisindeki sesleri izole ederek rahat ve huzurlu bir ortamda sportif aktiviteler rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz

Spor salonu ses yalıtımı nasıl yapılır?

Öncelikle gerekli incelemeleri yapmak üzere firmamız  dans salonuna giderek gerekli tetkikleri yapmaktadır. Bundan sonraki işlemde ise kullanılacak malzemeler uygun bir şekilde seçilir. Genellikle akustik keçe çeşitleri ve  ses yalıtım keçeleri ve bariyerli keçeler ile  ses yalıtımı sağlanır..

Spor salonu ses yalıtımı için kullanılan Felbi Dekoratif keçe özellikleri

Dünyamızı ve gezegenimizi korumak için geri dönüşüm malzemeleri kullanmayı tercih etmeliyiz.Feltbi Isı, Ses ve Deprem Yalıtımı yapan keçe duvar kaplaması ,%100 geri dönüşüm malzemesidir.Kalınlığı 3 mm, ısı yalıtım değeri 0.037 ,ses yalıtım değeri tuğla + feltbi 42,3 dB, ses problemlerinizde akustik özelliği sayesinde konfor sağlar,malzememiz nefes alır, kanserojen değildir, Oeko-Tex (bebek kıyafetlerinde bulunması zorunlu olan standart) özellliğine sahiptir, antibakteriyaldir, toz tutmaz, zor alevlenici sınıfındadır, su ile temasında yapısında bozulma olmaz, yüksek yapışma mukavemetine sahiptir, uygulama kolaylığı vardır, uzun ömürlüdür,aynı zamanda geri dönüşüm malzemesidir ve Çevre dostudur, darbeye karşı dayanıklıdır. Deprem direnci sağlar.Deprem esnasında duvarlarınızın dağılmasını engeller. Kısa sürede uygulanması ile size zaman kazandırırken ,boya kokusu,toz-toprak ve uzun süren tadilat derdinden kurtulursunuz. Banyo gibi ıslak hacimlerde de fayanslarınızı kırmadan üzerine kullanabilirsiniz.Hayal ettiğiniz görseli duvarlarınıza yansıtırken hem siz hem de ülkenin ekonomisine yapılan yalıtımın katkısı büyük olur.Enerji tasarrufu yapmanızı sağlar.Gelecek nesillere sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakmanıza yardım eder.

https://www.feltbimarket.com/

https://www.feltbi.com/spor-salonu-ses-yalitimi-ve-akustik/

feltbi-akustik-sancaktepe-spor-salonu (9)
Yorum Yapın