ARA
Filitre
Kapat

Parke Altı Ses Yalıtımı

6 Eylül 2021 Pazartesi

PARKE ALTI SES YALITIMI

Doğru yapılmamış Parke altı ses yalıtımı günümüzün en önemli ses problemlerinden birine sebep olmaktadır. Alt ve üst komşularını karşı karşıya getirmektedir. izobozz keçe parke ısı ve ses yalıtımında doğru üründür.

Parke Altı ses yalıtımı nasıl yapılmalıdır?

Parke altı ses yalıtımı yapmak istiyorsanız parke altına koyacağınız ürünün darbe ses değeri olması gereklidir. Ayrıca ,aynı zamanda ısı yalıtımı yapması da çok önemlidir. Parke altında ürünün nefes alması yoğuşma, terleme vb sorunları ortadan kaldırarak aynı zamanda parkenizin daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Parke altında ürünün ezilmemesi yani yaşlandırma testi olması da gereklidir.

izobozz keçe nefes alır.Darbe ses değeri 29 dB’dir. 10 yıl sonra yaşlandırma testinde %2,86 kaybetmiştir. Ezilmez, parçalanmaz, nemden etkilenmez. Bozulmaz. Uzun ömürlü üründür. Ses yalıtımı yanında ııs yalıtımı da yapmaktadır.

Parke altında kullanacağım ürün alt kata ses gitmesini engeller mi?

Eğer darbe ses değeri olan bir ürün kullanırsanız alt kata ses gitmesini engellersiniz. Tümü ile kesilir mi sorusunun cevabı inşaat sırasında şap altında ve duvarlarda ses yalıtım malzemesi kullanılıp kullanılmadığı ile birebir ilgilidir.

Parke altı ses yalıtım fiyatları

Kullanılacak malzemeye göre değişkenlik gösterir. izobozz keçe ürünlerde izobozz şilteler yan yana getirilerek serildiği için fire olmaz. Ek banta ve ürünü birleşme yerlerinden yapıştırmaya gerek yoktur .Bunlar bir avantajdır.

Projelerinize en uygun parke altı ses yalıtım m2 Fiyat teklifi almak  için  teklif formundan veya 0212 2913103 / 0505 3668813 bize ulaşabilirsiniz. Akustik Problemlerinize çözüm önerileri veya parke altı ürünler  hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Parke altı ses izolasyonu uygulaması nasıl yapılır?

izobozz keçe ses yalıtım şilteleri halı gibi yan yana serilir.Ek yerlerindne bantlamaya gerek yoktur. Duvar kenarında bir miktar pervaz kadar yükseltilir ise oradan iletilecek sesi de engeller.

Ayrıca ürünler ses yalıtımı yaptığı için de yapıştırılarak yapılan uygulamanın ses  yalıtımına faydası olacaktır.Daha yüksek bir ses yalıtımı hedeflendiğinde zemine yapıştırılması tavsiye edilir.

Önerilen kalınlıklar: 3mm -5 mm – 7mm – 10 mm dir.

Bu ürünler parkenin döşenme düzenini değiştirmez. Tam tersine parke döşenirken kopma, parçalanma olmayacağı için uygulama süresini hızlandırır.

parke altı yalıtımı

 

 
Yorum Yapın